Nejnovější články

Jak bude vypadat letošní léto v Chorvatsku?

4. 4. 2021 - Chorvatsko-manie.cz

Už vyhlížíte léto a s ním i dovolenou? Nejste jediní. Chorvatský ministr vnitra Davor Božinović informoval, že od 1. 4. 2021 mohou do země přicestovat zahraniční turisté. Má to ale své ale.


"Chorvatsko, vaše nová kancelář!" - kampaň pro digitální nomády

11. 3. 2021 - Tisková zpráva

Chorvatská centrála cestovního ruchu zahájila novou propagační kampaň „Chorvatsko, vaše nová kancelář!“ s cílem představení Chorvatska jako atraktivní a dobře připravené destinace pro digitální nomády. Reklamní kampaň bude kromě...


Archiv článků

Články

Facebook   Google Plus  

V roce 2019 padl v Chorvatsku další turistický rekord

20. 1. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Konec a začátek nového roku slouží k bilancování toho uplynulého, proto se můžeme podívat na Chorvatsko ohledně úspěšnosti turistické sezóny. V tomto článku se zaměříme na město Split, které loni zlomilo rekord v návštěvnosti.

Konec a začátek nového roku slouží k bilancování toho uplynulého, proto se můžeme podívat na Chorvatsko ohledně úspěšnosti turistické sezóny. V tomto článku se zaměříme na město Split, které loni zlomilo rekord v návštěvnosti. V roce 2019 přivítal téměř milion turistů.To dokládá, že Chorvatsko je stále oblíbenou turistickou destinací.

Split - nábřeží

Pro mnoho českých turistů je město Split známé, ale pro ty, kteří ho neznají, tak ho trošku přibližme. Jedná se o druhé největší chorvatské město po Záhřebu, leží ve střední Dalmácii u pobřeží a jeho historické centrum, proslulé Diokleciánovým palácem, je zapsané na seznam kulturního dědictví UNESCO

Do města Splitu dorazilo v roce 2019 téměř milion turistů, což znamená, že padl starý městský rekord podle Splitskeho Dnevniku. Je to o 9 % více než předchozí rok a jedná se o jeden z největších nárůstů v celém Chorvatsku.

V uplynulém roce zamířilo do Splitu nejvíce turistů ze Spojených států amerických (105 00) a následovali obyvatelé Velké Británie (94 000). Za nimi to byli Němci, Francouzi, Australané a Italové. Do města na dovolenou dorazilo také 75 000 Chorvatů. Průměrně pobudou turisté v evropských městech jen 2,4 dne. Ve Splitu však hosté zůstali průměrně 3 dny. Tento údaj dostal město mezi jedno z nejnavštěvovanějších městských destinací roku 2019.

Ve Splitskem Dnevniku také vyšlo, že jen v prosinci navštívil Split rekordní počet turistů, celkem 17 000. Z toho bylo 10 426 zahraničních, což je o 19 % více než loni. V prosinci zavítalo do Splitu nejvíce turistů z Asie a Bosny a Hercegoviny. Poté následovali Němci, Slovinci, Rakušané a Američané. Velký počet turistů byl v tomto zimním měsíci očekáván, protože si město hodně zakládá na velkolepé oslavě Silvestra, která je po desetiletí vyhlášená v celém Chorvatsku. K tomu město pořádá adventní trhy, zábavní a kulturní akce po celý prosinec.