Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

20. 1. 2020

V roce 2019 padl v Chorvatsku další turistický rekord

Konec a začátek nového roku slouží k bilancování toho uplynulého, proto se můžeme podívat na Chorvatsko ohledně úspěšnosti turistické sezóny. V tomto článku se zaměříme na město Split, které loni zlomilo rekord v návštěvnosti.

V roce 2019 padl v Chorvatsku další turistický rekord
V roce 2019 padl v Chorvatsku další turistický rekord

Konec a začátek nového roku slouží k bilancování toho uplynulého, proto se můžeme podívat na Chorvatsko ohledně úspěšnosti turistické sezóny. V tomto článku se zaměříme na město Split, které loni zlomilo rekord v návštěvnosti. V roce 2019 přivítal téměř milion turistů.To dokládá, že Chorvatsko je stále oblíbenou turistickou destinací.

Pro mnoho českých turistů je město Split známé, ale pro ty, kteří ho neznají, tak ho trošku přibližme. Jedná se o druhé největší chorvatské město po Záhřebu, leží ve střední Dalmácii u pobřeží a jeho historické centrum, proslulé Diokleciánovým palácem, je zapsané na seznam kulturního dědictví UNESCO

Do města Splitu dorazilo v roce 2019 téměř milion turistů, což znamená, že padl starý městský rekord podle Splitskeho Dnevniku. Je to o 9 % více než předchozí rok a jedná se o jeden z největších nárůstů v celém Chorvatsku.

V uplynulém roce zamířilo do Splitu nejvíce turistů ze Spojených států amerických (105 00) a následovali obyvatelé Velké Británie (94 000). Za nimi to byli Němci, Francouzi, Australané a Italové. Do města na dovolenou dorazilo také 75 000 Chorvatů. Průměrně pobudou turisté v evropských městech jen 2,4 dne. Ve Splitu však hosté zůstali průměrně 3 dny. Tento údaj dostal město mezi jedno z nejnavštěvovanějších městských destinací roku 2019.

Ve Splitskem Dnevniku také vyšlo, že jen v prosinci navštívil Split rekordní počet turistů, celkem 17 000. Z toho bylo 10 426 zahraničních, což je o 19 % více než loni. V prosinci zavítalo do Splitu nejvíce turistů z Asie a Bosny a Hercegoviny. Poté následovali Němci, Slovinci, Rakušané a Američané. Velký počet turistů byl v tomto zimním měsíci očekáván, protože si město hodně zakládá na velkolepé oslavě Silvestra, která je po desetiletí vyhlášená v celém Chorvatsku. K tomu město pořádá adventní trhy, zábavní a kulturní akce po celý prosinec.

 


Podobné články: