Nejnovější články

Jak bude vypadat letošní léto v Chorvatsku?

4. 4. 2021 - Chorvatsko-manie.cz

Už vyhlížíte léto a s ním i dovolenou? Nejste jediní. Chorvatský ministr vnitra Davor Božinović informoval, že od 1. 4. 2021 mohou do země přicestovat zahraniční turisté. Má to ale své ale.


Chorvatsko zahájilo novou kampaň pro digitální nomády - "Chorvatsko, vaše nová kancelář!"

11. 3. 2021 - Tisková zpráva

Chorvatská centrála cestovního ruchu zahájila novou propagační kampaň „Chorvatsko, vaše nová kancelář!“ s cílem představení Chorvatska jako atraktivní a dobře připravené destinace pro digitální nomády. Reklamní kampaň bude kromě...


Archiv článků

Články

Facebook   Google Plus  

Pojedeme letos v létě do Chorvatska na dovolenou?

13. 5. 2020 - chorvatsko-manie.cz

Zavřené hranice, strašák koronavirus a blížící se léto. Jak bude vypadat letošní dovolená? Budeme moci vyrazit do oblíbené dovolenkové destinace Čechů, Chorvatska? Nebo strávíme letošní léto v tuzemsku? Všechny turisty napadá mnoho otázek ...

Zavřené hranice, strašák koronavirus a blížící se léto. Jak bude vypadat letošní dovolená? Budeme moci vyrazit do oblíbené dovolenkové destinace Čechů, Chorvatska? Nebo strávíme letošní léto v tuzemsku? Na to si asi budeme muset počkat až do června nebo července, ale již teď probíhají první jednání ministrů zahraničí Česka a Chorvatska. Vše se uvidí podle aktuální koronavirové situace. Zatím to podle průběhu pandemie vypadá nadějně, tedy alespoň pro ty, kteří chtějí vyrazit na dovolenou do Chorvatskasrpnu.

Město Poreč na Istrii

Pro Chorvatsko tvoří příjmy z cestovního ruchu až 20 procent HDP, což je opravdu hodně. Takže určitě, pokud bude pandemie pod kontrolou, budou mít Chorvaté zájem otevřít své hranice turistům ze zahraničí. Zatím jsou na Jadranu také zavřené veškeré restaurace, kavárny i hotely.

Jak by měl vypadat průběh letošní dovolené v Chorvatsku? To se přesně neví, ale určitě bude jiná než v předchozích letech. Již první zmínky o vytvoření "nějakého" transitního koridoru. Od politiků padala slova k cestování leteckou dopravou, ale Češi nejraději cestují do Chorvatska po své vlastní trase, tedy automobilem. Tudíž bude potřeba vyjednat podmínky i s dalšími zeměmi, hlavně Rakouskem a Slovinskem popřípadě, Slovenskem a Maďarskem.

V úvahu připadá otevření odlehlejších přístavů, hotelů nebo kempů, kde nepotkáte velké množství lidí. Takže na ostrovech se asi bude očekávat více turistů než bývá běžně. Také hoteliéří a majitelé penzionů hledají způsob, jak ubytovávat turisty. Možnost je, že recepční přijde přímo na pokoj a funkce recepce by se zrušila. Dalším problémem je také podávání snídaní a večeří formou bufetu. Má se zavést servírované jídlo pro určitou skupinku turistů v určitý čas? Určitě budou rozestupy mezi stoly cca 2 metry v restauracích a kavárnách, jak je tomu u nás. Jak to bude vypadat na plážích a u bazénů? Také budeme muset dodržovat 2 metrové rozestupy mezi lehátky nebo dekami? Jak to bude vypadat s plaváním v moři? A co večerní korzování po promenádách nebo městečkách? Budeme si muset zajít chuť na hromadné plavby lodí?

V neposlední řadě bude všechny zajímat, jestli budeme muset podstoupit test na koronavirus než vycestujeme na dovolenou. Tak je tomu teď, když chceme vyrazit za rodinou na Slovensko nebo cestujeme za prací za hranice Česka. Budeme muset po příjezdu z dovolené strávit 14 dní v karanténě nebo opět budeme muset podstoupit test na COVID-19?

Otázek je mnoho a na jejich odpovědi si budeme muset počkat, podle vývoje epidemie. Třeba již v červnu budeme mít přesnější obrysy letošní dovolené v Chorvatsku.