Reklama
Redakční systém, webové aplikace, tvorba webu

Nejnovější články

Jak to vypadá při cestě do Chorvatska?

17. 8. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Situace ohledně koronaviru se mění každý týden. A není tomu jinak ani v případě Chorvatska a transitní země Rakouska. Naši sousedé nedoporučují cestovat na dovolenou na Jadran, ale pro Čechy stále zůstává Chorvatsko bezpečnou...


Jaká je situace v Chorvatsku, pokud se rozhodne vyjet na dovolenou?

12. 7. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Situace kolem nemoci covid-19 se stále vyvíjí a není tomu jinak ani v Chorvatsku. Proto vám přinášíme nové informace, kdybyste se zde rozhodli strávit letošní dovolenou. Stále patří tato země mezi bezpečné tzv. zelené státy.


Archiv článků

Články

Facebook   Google Plus  

Co můžeme očekávat na dovolené v Chorvatsku v roce 2020?

17. 6. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Po dlouhých týdnech čekání se konečně otevřely hranice a my můžeme vycestovat na dovolenou do Chorvatska. Tato oblíbená země zvládla koronavirovou pandemii vcelku dobře, proto zde můžeme od 15. června vyrazit na dovolenou zatím bez obav. Nepotřebujeme mít negativní test na COVID-19.

Po dlouhých týdnech čekání se konečně otevřely hranice a my můžeme vycestovat na dovolenou do Chorvatska. Tato oblíbená země zvládla koronavirovou pandemii vcelku dobře, počet nakažených byl něco kolem 2 200 osob, což je poměrně málo. V dnešních dnech je zde pandemie na ústupu a podle ministrstva zahraničí patří mezi bezpečné země, tedy zelené. Proto zde můžeme od 15. června vyrazit na dovolenou zatím bez obav. Nepotřebujeme mít negativní test na COVID-19 a nemusíte zůstat ani ve 14 denní karanténě.

Chorvatské pobřeží

Pokud se tedy rozhodnete vycestovat do Chorvatska, předpokládáme, že pojedete přes Rakousko a Slovinsko. Zdržení na hranicích není a není také potřeba v žádné z tranzitních zemí negativní test na COVID-19 (ani při cestě domů). Až na chorvatských hranicích po vás budou chtít celníci formulář se základními osobními a kontaktními údaji i místem pobytu. Neleznete ho i v elektronické podobě a můžete ho vyplnit doma pro rychlejší odbavení.

A co vás čeká v místě pobytu? Nošení roušek není povinné, jen je doporučeno ji mít na veřejních místech. Samozřejmostí je dodržování hygieny a rozestupů v obchodech. Jestli jste si objednali dovolenou v hotelu se stravou v podobě bufetového systému, musíte očekávat, že jídlo ze švédských stolů vám po vybrání naberou kuchaři a podají vám talíř přes plexisklo. U bazénů se bude stejně tak jako v celém hotelu dbát na zvýšenou dezinfekci. Na plážích v Chorvatsku jsou povinné rozestupy mezi lehátky 1,5 metru, to ovšem neplatí pro rodiny a páry. Předpokládá se, že Chorvatsko navštíví letos alespoň o polovinu méně turistů než tomu bylo v loňském roce, proto dodržování rozestupů na plážích bude možné.

Pokud byste nechtěli dovolenou strávit pouze na pláži, můžete se vydat do chorvatských národních parků, dopuručujeme Plitvická jezera, Krka nebo Kornati. Všechny parky se veřejnosti otevřely již 11. května. O několik týdnů později se také otevřely památky, např. Staré město v Dubrovníku, Katedrála v Šibeniku, muzea atd. Bohužel jsou ale v Chorvatsku zrušeny všechny festivaly.

Do Chorvatska na dovolenou se mimo své auto dostanete letecky a také po železnici. Vlaky začnou jezdit od 30. června a na ně budou navazovat autobusové linky do cílových destinací.Obnovena byla také místní hromadná doprava a trajektová spojení s ostrovy.