Nejnovější články

Jak bude vypadat letošní léto v Chorvatsku?

4. 4. 2021 - Chorvatsko-manie.cz

Už vyhlížíte léto a s ním i dovolenou? Nejste jediní. Chorvatský ministr vnitra Davor Božinović informoval, že od 1. 4. 2021 mohou do země přicestovat zahraniční turisté. Má to ale své ale.


"Chorvatsko, vaše nová kancelář!" - kampaň pro digitální nomády

11. 3. 2021 - Tisková zpráva

Chorvatská centrála cestovního ruchu zahájila novou propagační kampaň „Chorvatsko, vaše nová kancelář!“ s cílem představení Chorvatska jako atraktivní a dobře připravené destinace pro digitální nomády. Reklamní kampaň bude kromě...


Archiv článků

Články

Facebook   Google Plus  

Jak to vypadá při cestě do Chorvatska?

17. 8. 2020 - Chorvatsko-manie.cz

Situace ohledně koronaviru se mění každý týden. A není tomu jinak ani v případě Chorvatska a transitní země Rakouska. Naši sousedé nedoporučují cestovat na dovolenou na Jadran, ale pro Čechy stále zůstává Chorvatsko bezpečnou zemí.

Situace ohledně koronaviru se mění každý týden. A není tomu jinak ani v případě Chorvatska a transitní země Rakouska. Po vzrůstajícím počtu nakažených covidem-19 minulý týden v Chorvatsku zavedlo Rakousko od pondělí 17. srpna 2020 po příjezdu od Jadranu 14 denní kakranténu nebo je povinnost podstoupit test na covid-19. K šíření nemoci dochází v Chorvatsku zejména na diskotékách a v clubech mezi mladými lidmi. Proto také chorvatští epidemiologové zareagovali ihned a s okamžitou platností musí všechny podniky zavřít o půlnoci. Opatření zatím bude trvat 10 dnů. Pro Čechy se tímto v podstatě nic nemění. Jen pro ty, kteří cestující do Chorvatska přes Rakousko z toho vyplývá, že by v Rakousku neměli dělat během průjezdu žádné přestávky.

 Cesta s autem na ostrově Hvar

To ovšem nemění nic na faktu, že Česká republika považuje Chorvatsko stále za bezpečnou zemi. Určitě to bude platit i v případě, že dodržujete doporučená hygienická opatření. To znamená vyhýbat se většímu počtu lidí, v hromadné dopravě cestovat s rouškou a pravidelně si mýt ruce. Turisté se také cítí bezpečněji v menších letoviscích a ubytovaní v apartmánech či menších penzionech.

Pokud se teprve rozmýšlíte, jestli se vydáte na letošní dovolenou do Chorvatska, pak vám přinášíme jedno pozitivum. Je určeno zejména turistům, kteří rádi cestují k Jadranu vlastním automobilem. Letos vás cesta po chorvatských dálních vyjde oproti loňsku levněji. Protože chorvatská vláda potřebuje do země přilákat turisty, tak již v červnu rozhodla, že mýto i trajekty budou za mimisezónní ceny, a to až do 14. září. Dálnice během prázdnin bývají o 10 procent dražší a trajekty až o 20 procent.

Cena mýtného pro osobní automobily na trase mezi Záhřebem a Splitem je 181 kun (640 korun), místo loňských 200 kun (708 korun). Pokud vlastníte ENC přístroj pro placení elektronického mýtného, zaplatíte za tento úsek o 22 procent méně, tedy 141 kun (499 korun). Přejezd přes most na ostrov Krk byl zpoplatněn částkou 35 kun (124 korun), v součanosti se zde turisté dostanou zdarma.