Nejnovější články

Jak bude vypadat letošní léto v Chorvatsku?

4. 4. 2021 - Chorvatsko-manie.cz

Už vyhlížíte léto a s ním i dovolenou? Nejste jediní. Chorvatský ministr vnitra Davor Božinović informoval, že od 1. 4. 2021 mohou do země přicestovat zahraniční turisté. Má to ale své ale.


Chorvatsko zahájilo novou kampaň pro digitální nomády - "Chorvatsko, vaše nová kancelář!"

11. 3. 2021 - Tisková zpráva

Chorvatská centrála cestovního ruchu zahájila novou propagační kampaň „Chorvatsko, vaše nová kancelář!“ s cílem představení Chorvatska jako atraktivní a dobře připravené destinace pro digitální nomády. Reklamní kampaň bude kromě...


Archiv článků

Články

Facebook   Google Plus  

Také letos budou jezdit do Chorvatska "žluté vlaky"

1. 3. 2021 - Chorvatsko-manie.cz

Možná jste vloni slyšeli o "žlutých vlacích", které pravidelně vozily na dovolenou do Chorvatska tisíce Čechů. Také letošní rok tyto vlaky budou pravidelně zajíždět do Splitu a do Rijeky

Možná jste vloni slyšeli o "žlutých vlacích", které pravidelně vozily na dovolenou do Chorvatska tisíce Čechů. Nebo jste právě vy byli mezi těmi 60 000 turisty, kteří využily společnost RegioJet a svezli jste se vlakem na dovolenou k Jadranu. Také letošní rok společnost RegioJet oznámila, že "žluté vlaky" budou pravidelně zajíždět do Splitu a do Rijeky

Město Trogir a vlajka

První vlak mezi Prahou a Chorvatskem vyjede 28. května 2021. Jeho trasa povede z Prahy přes Brno, Bratislavu, Budapešť, Záhřeb do Rijeky nebo Splitu (bez přestupu). 

Příznivou informací jsou také ceny, které by letos měly zůstat na stejné úrovni jako loni. To konkrétně znamená, že nejlevnější spojení bude možné zakoupit za pouhých 590 Kč, jedná se o jednosměrnou jízdenku do Rijeky. Jednosměrná jizdenka do Splitu vyjde na 890 Kč.

Vlak bude podle RegioJetu v průběhu června jezdit třikrát týdně do Chorvatska, zatímco v sezóně bude jezdit denně. Jízdní řád bude stejný jako v loňském roce, tj. vlak bude odjíždět z Prahy v 17 hodin a druhý den ráno má být v Rijece a odpoledne ve Splitu.

V jednom vlaku bude maximálně 650 cestujících a předprodej jízdenek již probíhá. Pokud nastane nevyzpytatelná skutečnost, např. v případě zákazu cestování
či uzavření státních hranic v době cesty, vrátí vám RegioJet peníze. Navíc můžete jízdenku stornovat zdarma až 2 měsíce před odjezdem.

Dalším způsobem, jak se dostat na dovolenou budou "žluté autobusy", které jako v minulých letech pojedou na Jadran. Společnost oznámila novinku. Autobusové linky se kromě spojení do Splitu rozšíří o další balkánské státy, a to je autobusové spojení s Kotorem v Černé Hoře a Neumem v Bosně a Hercegovině.