Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

11. 3. 2021

"Chorvatsko, vaše nová kancelář!" - kampaň pro digitální nomády

Chorvatská centrála cestovního ruchu zahájila novou propagační kampaň „Chorvatsko, vaše nová kancelář!“ s cílem představení Chorvatska jako atraktivní a dobře připravené destinace pro digitální nomády. Reklamní kampaň bude kromě PR a mediálních aktivit probíhat prostřednictvím sociálních sítí Facebook a Twitter. V rámci kampaně byla na webu Croatia.hr vytvořena speciální stránka Chorvatsko, vaše nová kancelář v angličtině, která obsahuje všechny důležité informace týkající se procesu žádosti o povolení a pobytu digitálních nomádů v Chorvatsku.

"Chorvatsko, vaše nová kancelář!" - kampaň pro digitální nomády
"Chorvatsko, vaše nová kancelář!" - kampaň pro digitální nomády

„Chorvatsko je jedním z prvních členů Evropské unie, který upravuje jednoroční dočasný pobyt pro digitální nomády, což je výsledkem spolupráce mezi ministerstvem vnitra, ministerstvem pro zahraniční a evropské záležitosti, ministerstvem zdravotnictví, ministerstvem financí a ministerstvem cestovního ruchu a sportu. Chorvatský cestovní ruch tuto příležitost uznává v kontextu rozvoje celoročního cestovního ruchu. Kvalitní nabídkou a jednoduššími postupy se snažíme přilákat co nejvíce digitálních nomádů a propagovat tak naši destinaci. Digitální nomádi jsou vynikající příležitostí pro chorvatskou ekonomiku a jsme rádi, že digitální nomádi projevují zvýšený zájem o řadu chorvatských měst. Věřím, že Chorvatsko zapůsobí na digitální nomády svými přírodními a kulturními krásami i autentickou nabídkou. Přeji všem současným i budoucím digitálním nomádům vřelé přivítání v jedné z nejžádanějších a jedinečných evropských destinací - v Chorvatsku, “uvedla ministryně cestovního ruchu a sportu Nikolina Brnjac.

Stojí za zmínku, že na konci listopadu 2020 přijal chorvatský parlament cizinecký zákon, který vstoupil v platnost počátkem roku 2021 a podle něhož může být „digitálním nomádům“ udělen přechodný pobyt v naší zemi až na jeden rok .

„Cílem nejnovější kampaně je představit Chorvatsko jako zemi, která může digitálním nomádům zaručit pohodlný a bezpečný pobyt a kvalitní životní podmínky. Chorvatsko je země, kde se mluví anglicky, země, která nabízí jedinečný způsob života s autentickými zážitky, má dobré připojení k internetu, příznivé klima a krásné přírodní prostředí, dobrou vzdálenost a je snadno dostupné pro zbytek Evropy. Ve srovnání s evropskými standardy je Chorvatsko cenově vysoce výhodné, s dobrou a dostupnou zdravotní péčí, “uvedl ředitel Chorvatského turistického sdružení Kristjan Staničić a dodal, že očekává, že nový právní rámec a kampaň, která bude probíhat pravidelně po celý rok, budou mít pozitivní dopad dopad na zvýšení počtu digitálních nomádů v Chorvatsku v budoucnosti.

Výše uvedené bylo zaznamenáno také mnohými zahraničními sdělovacími prostředky, včetně přední světové značky cestovních průvodců Lonely Planet, který věnoval nedávný článek tématu digitálních nomádů a podmínkám, které musí cizinci splnit, aby mohli strávit jeden rok v Chorvatsku jako digitální nomádi, zatímco renomovaný časopis Forbes ve svém francouzském i americkém vydání publikoval článek o naší zemi jako o žádané a otevřené destinaci pro digitální nomády. Také mnohá americká média zmiňují Chorvatsko a Dubrovník jako vysoce atraktivní destinaci pro digitální nomády.


Podobné články: