Nejnovější články

Jak bude vypadat letošní léto v Chorvatsku?

4. 4. 2021 - Chorvatsko-manie.cz

Už vyhlížíte léto a s ním i dovolenou? Nejste jediní. Chorvatský ministr vnitra Davor Božinović informoval, že od 1. 4. 2021 mohou do země přicestovat zahraniční turisté. Má to ale své ale.


Chorvatsko zahájilo novou kampaň pro digitální nomády - "Chorvatsko, vaše nová kancelář!"

11. 3. 2021 - Tisková zpráva

Chorvatská centrála cestovního ruchu zahájila novou propagační kampaň „Chorvatsko, vaše nová kancelář!“ s cílem představení Chorvatska jako atraktivní a dobře připravené destinace pro digitální nomády. Reklamní kampaň bude kromě...


Archiv článků

Články

Facebook   Google Plus  

Chorvatsko zahájilo novou kampaň pro digitální nomády - "Chorvatsko, vaše nová kancelář!"

11. 3. 2021 - Tisková zpráva

Chorvatská centrála cestovního ruchu zahájila novou propagační kampaň „Chorvatsko, vaše nová kancelář!“ s cílem představení Chorvatska jako atraktivní a dobře připravené destinace pro digitální nomády. Reklamní kampaň bude kromě PR a mediálních aktivit probíhat prostřednictvím sociálních sítí Facebook a Twitter. V rámci kampaně byla na webu Croatia.hr vytvořena speciální stránka Chorvatsko, vaše nová kancelář v angličtině, která obsahuje všechny důležité informace týkající se procesu žádosti o povolení a pobytu digitálních nomádů v Chorvatsku.

„Chorvatsko je jedním z prvních členů Evropské unie, který upravuje jednoroční dočasný pobyt pro digitální nomády, což je výsledkem spolupráce mezi ministerstvem vnitra, ministerstvem pro zahraniční a evropské záležitosti, ministerstvem zdravotnictví, ministerstvem financí a ministerstvem cestovního ruchu a sportu. Chorvatský cestovní ruch tuto příležitost uznává v kontextu rozvoje celoročního cestovního ruchu. Kvalitní nabídkou a jednoduššími postupy se snažíme přilákat co nejvíce digitálních nomádů a propagovat tak naši destinaci. Digitální nomádi jsou vynikající příležitostí pro chorvatskou ekonomiku a jsme rádi, že digitální nomádi projevují zvýšený zájem o řadu chorvatských měst. Věřím, že Chorvatsko zapůsobí na digitální nomády svými přírodními a kulturními krásami i autentickou nabídkou. Přeji všem současným i budoucím digitálním nomádům vřelé přivítání v jedné z nejžádanějších a jedinečných evropských destinací - v Chorvatsku, “uvedla ministryně cestovního ruchu a sportu Nikolina Brnjac.

Stojí za zmínku, že na konci listopadu 2020 přijal chorvatský parlament cizinecký zákon, který vstoupil v platnost počátkem roku 2021 a podle něhož může být „digitálním nomádům“ udělen přechodný pobyt v naší zemi až na jeden rok .

„Cílem nejnovější kampaně je představit Chorvatsko jako zemi, která může digitálním nomádům zaručit pohodlný a bezpečný pobyt a kvalitní životní podmínky. Chorvatsko je země, kde se mluví anglicky, země, která nabízí jedinečný způsob života s autentickými zážitky, má dobré připojení k internetu, příznivé klima a krásné přírodní prostředí, dobrou vzdálenost a je snadno dostupné pro zbytek Evropy. Ve srovnání s evropskými standardy je Chorvatsko cenově vysoce výhodné, s dobrou a dostupnou zdravotní péčí, “uvedl ředitel Chorvatského turistického sdružení Kristjan Staničić a dodal, že očekává, že nový právní rámec a kampaň, která bude probíhat pravidelně po celý rok, budou mít pozitivní dopad dopad na zvýšení počtu digitálních nomádů v Chorvatsku v budoucnosti.

Výše uvedené bylo zaznamenáno také mnohými zahraničními sdělovacími prostředky, včetně přední světové značky cestovních průvodců Lonely Planet, který věnoval nedávný článek tématu digitálních nomádů a podmínkám, které musí cizinci splnit, aby mohli strávit jeden rok v Chorvatsku jako digitální nomádi, zatímco renomovaný časopis Forbes ve svém francouzském i americkém vydání publikoval článek o naší zemi jako o žádané a otevřené destinaci pro digitální nomády. Také mnohá americká média zmiňují Chorvatsko a Dubrovník jako vysoce atraktivní destinaci pro digitální nomády.