Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

4. 4. 2021

Jak bude vypadat letošní léto v Chorvatsku?

Už vyhlížíte léto a s ním i dovolenou? Nejste jediní. Chorvatský ministr vnitra Davor Božinović informoval, že od 1. 4. 2021 mohou do země přicestovat zahraniční turisté. Má to ale své ale.

Jak bude vypadat letošní léto v Chorvatsku?
Jak bude vypadat letošní léto v Chorvatsku?

Už vyhlížíte léto a s ním i dovolenou? Nejste jediní. Mnoho lidí vloňském roce strávilo svoji dovolenou v tuzemsku, a tak by letos rádi vycestovali k moři, třeba do oblíbeného Chorvatska. Všichni doufají, že koronavirová epidemie (Evropu momentálně trápí třetí vlna epidemie) do letních prázdnin ustoupí a můžeme tak bez omezení vycestovat na dovolenou do zahraničí. I sami Chorvaté se těší na turisty ze zahraničí, protože turismus je pro místní hospodářství velmi důležitým odvětvím.

Chorvatský ministr vnitra Davor Božinović informoval, že od 1. 4. 2021 mohou do země přicestovat zahraniční turisté, aniž by museli podstoupit čtrnácti denní karanténu. Má to ale své ale. Při vstupu do Chorvatska se musí turisté prokázat negativním (stačí) antigenním testem nebo potvrzením o prodělání covidu-19 během posledních 90 dní nebo očkováním (nerozlišují vakcíny, uznávají se i ruské a čínské). Chorvatská vláda se rozhodla jednat a ne čekat na vyjádření Evrospké unie na rozhodnutí ohledně covidových pasů. Chorvaté jsou si dobře vědomi, že již v dubnu míří k moři zahraniční turisté a nechtějí jim "házet klacky pod nohy".

Situace kolem covidu-19 je i Chorvatsku špatná, i zde probíhá třetí vlna epidemie a nárůsty nakažených, a proto se vláda rozhodla zpřísnit některá celostátní nařízení. Například zakázala sportovat v uzavřených halách kromě vrcholových sportovců nebo jsou také uzavřená krytá dětská hřiště. Další restrikce se řídí regionálně, v hodně postižených župách jsou omezí přísnější než méně zasažených regionech. 


Podobné články: